Skip to main content

Wspólny Mianownik - hip hop, sport i mądrzy ludzie

Wspólny Mianownik - hip hop, sport i mądrzy ludzieCzęsto bardzo mądrzy i bardzo dorośli ludzie narzekają na to, że „dzisiejsza młodzież” nie chce wychodzić z domu, że to, czym są zainteresowani zamyka się w przestrzeni internetowej. Ale czy faktycznie tak jest? Może to oferta świata zewnętrznego przestała nadążać za młodymi ludźmi i nie potrafi zaoferować im atrakcyjniejszej formy spędzania czasu?

Wychodząc młodzieży naprzeciw powstał projekt „Wspólny Mianownik”. Jest to inicjatywa trzech raperów, którzy wspólnie występują, jako Pokój Nauczycielski (w składzie: ks. Jakub Bartczak, Tau i Bęsiu). Jak głosi clip promocyjny, projekt ma na celu „zbawić, bawić, ewangelizować”. Podczas imprezy młodzi ludzie mają okazję wziąć udział w turnieju streetball (koszykówki), wysłuchać koncertu i świadectw raperów, którzy pojawią się na scenie. Wspólny Mianownik odbył się już w wielu miastach całej Polski, a już 28 września zawita do Wrocławia.

Nasza miejscowa edycja wzbogacona jest również o inne – niemuzyczne elementy kultury hip-hopowej, czyli pokaz graffiti oraz breakdance. Podczas całego eventu, który jest całkowicie darmowy, młodzież będzie miała okazję zjeść coś z grilla i porozmawiać z księżmi. W zamyśle całej imprezy wpisana jest oczywiście ewangelizacja. Myślę, że sam fakt porozmawiania z kimś dorosłym, który ma czas dla młodego człowieka, okazuje zainteresowanie jego pytaniami i wątpliwościami, jest czymś wartościowym bez względu na nasz stopień zaangażowania religijnego. Każdy młody człowiek jest targany wieloma pytaniami, uwierzcie mi, że często bardzo głębokimi, poruszającymi najważniejsze sfery bytu każdego z nas, jednak prawda jest taka, że nie każdy z nich ma z kim o tym porozmawiać.

„Wspólny Mianownik” ma też silne przesłanie walki z uzależnieniami. Jedną z osób, która powie konferencję podczas wrocławskiej edycji jest ks. Kazimierz Tyberski – kapelan więzienny. Ma on wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi mocno uwikłanymi w uzależnienia. Drugą konferencję powie o. Grzegorz Kramer, autor książki „Męskie serce”, jezuita doświadczony w pracy z wrocławską młodzieżą, również tą „trudniejszą”.

Połączenie w jednym miejscu Boga, hip hopu i sportu to próba wyjścia naprzeciw współczesnej młodzieży. Projekt odniósł już wielki sukces w innych miastach, teraz czas na nasz rodzimy Wrocław. Żeby wszystko mogło się udać potrzebujemy jedynie państwa obecności! Zaproponujcie taką formę spędzenia niedzieli swoim znajomym, dzieciom, wnukom, wujkom, itp. To nic nie kosztuje! Po więcej informacji zapraszamy na wydarzenie na facebooku https://www.facebook.com/events/1523404364572179

Dziękujemy Wydawnictwu eBooki.com.pl za wsparcie naszego przedsięwzięcia i pomoc w promocji wydarzenia.

Nadesłała Weronika Kumaszka